Sport w zakopanym

Aby odpoczywać w słońcu z drinkiem z palemką w ręku, warto wybrać się do jakiegoś zagranicznego kurortu. Jednak jeśli lubimy spędzać czas aktywnie, to dużo lepszą propozycją będzie wypoczynek w Zakopanem. Dzięki temu będziemy mogli uprawiać lubiane przez nas sporty w fascynujących okolicznościach przyrody, a do tego wypoczywać biernie w po wysiłku tak jak lubimy – w termach, na basenie, czy w hotelowym pokoju albo w góralskiej karczmie.

Najczęściej uprawianym w Zakopanem sportem jest oczywiście jazda na nartach. Można tutaj jeździć przez sporą część roku, nawet gdy pogoda niespecjalnie sprzyja, dzięki sztucznie naśnieżanym stokom. Zakopane to również kolebka skoczków narciarskich – jeśli chcielibyśmy spróbować sił w tym sporcie, to tylko w Tatrach!

Oprócz nart możemy też skorzystać z możliwości pływania w doskonale wyposażonych parkach wodnych na terenie Zakopanego i okolicznych miejscowości. Duże obiekty rekreacyjno-sportowe na pewno spełnią wymagania najbardziej wybrednych pływaków.

Oprócz nart drugą najpopularniejszą dyscypliną sportu jest w Zakopanem wspinaczka wysokogórska – nawet jeśli nie mamy odwagi lub doświadczenia we wspinaniu się, możemy próbować swoich sił na mniej wymagających szlakach, takich jak trasa na Giewont. Wędrówki piesze szlakami tatrzańskimi są najlepsze do sprawdzenia swojej kondycji, wytrzymałości i możliwości fizycznych. Oprócz tego w górach można uprawiać inne sporty, jak choćby jazdę na rowerze, bieganie albo tenis, oczywiście w odpowiednio do tego zaaranżowanych kortach tenisowych.

Sprawdź również: SPA w zakopanym