Nocleg w zakopanym

Kiedy planujemy wypoczynek, zazwyczaj wybieramy miejsca atrakcyjne turystycznie – te jednak są oczywiście tłumnie oblegane przez takie osoby jak my, które chcą po prostu miło spędzić czas w atrakcyjnej okolicy. Przyjeżdżanie w miejsca o tak wysokiej atrakcyjności turystycznej jak Zakopane należy się jednak liczyć z korkami po drodze, z tłumami turystów na Krupówkach, wysokimi cenami oraz trudnością w zarezerwowaniu najbardziej atrakcyjnych cenowo noclegów. Najkorzystniej jest rezerwować noclegi w pensjonatach z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – jednak tak naprawdę mało kto może aż tak zaplanować swój urlop.

Liczmy się więc z tym, że o tani nocleg w Zakopanem nie będzie łatwo. Jeśli postawimy na coś rzeczywiście bardzo taniego, może się to okazać mało komfortowe lub bardzo odległe od centrum, przez co więcej pieniędzy stracimy na dojazdy. O wiele lepiej jest rozejrzeć się kilka tygodni wcześniej za ciekawym noclegiem w hotelu czy pensjonacie oferującym nie za niskie ceny, a zlokalizowanym w bliskim centrum Zakopanego. Dzięki temu wszędzie będziemy mieli blisko, a wysoką cenę noclegu odbijemy sobie w niewielkich kosztach dojazdów do ciekawych atrakcji turystycznych.

Jeśli chodzi o noclegi, wybierajmy je w zależności od tego, jak zamierzamy spożytkować swój czas w górach, gdzie zamierzamy bywać i z kim wyjeżdżamy. Dla rodzin z małymi dziećmi polecane są wygodne apartamenty z aneksami kuchennymi lub specjalne rodzinne pensjonaty, posiadające odpowiednie łóżka, zabawki dla dzieci czy nawet plac zabaw na zewnątrz. Gdy wybieramy się większą ekipą i głównie zależy nam na zdobywaniu szlaków – nasz nocleg powinien być przede wszystkim tani i względnie schludny. Wybierzmy wtedy hostel lub kilkuosobowy pokój w schronisku. Na romantyczny wyjazd z ukochaną najlepiej zarezerwować elegancki pokój hotelowy, w którego wyposażeniu znajdziemy saunę, jacuzzi, hotelową restaurację, wifi i inne drobiazgi, które przybliżą nas do tak wyczekiwanego komfortu podczas wypoczynku.

Sprawdź również: Jak szybko znaleźć nocleg w zakopanym