Nocleg dla całej rodziny w zakopanym

Podróżowanie z rodziną, czyli partnerem i dziećmi nie jest wcale takie proste – wymagaj doskonałej organizacji i planowania. Dlatego urlop z dziećmi najlepiej zaplanować przynajmniej 2-3 miesiące do przodu. Wtedy mamy możliwość zarezerwowania najkorzystniejszego dla nas noclegu, w którym pobyty z dziećmi są nie tyle akceptowane, co wręcz preferowane.

Podróżując z dziećmi koniecznie poinformujmy o tym, składając rezerwację na dany pokój lub apartament. Wiele hoteli akceptuje dostawki łóżek dziecięcych do pokoi dwuosobowych, ale w niektórych, szczególnie w małych rodzinnych pensjonatach, zdarza się, że nie ma takiej możliwości. Warto też zwrócić uwagę na to, czy w obrębie miejsca naszego noclegu dzieci będą miały gdzie się pobawić. Niektóre hotele oferują dzieciom plac zabaw, a nawet opiekę animatorów podczas gdy rodzice zwiedzają lub relaksują się we dwoje. Warto dopłacić za tego rodzaju atrakcje, ponieważ podczas pobytu często okazuje się, że dzieci nudzą się w hotelu podczas brzydkiej pogody, a w górach to niestety norma, więc trzeba im organizować inne zabawy, w efekcie czego rodzice zamiast wypocząć są sfrustrowani. Niektóre szlaki nie nadają się również na podróżowanie z kilkulatkami, dlatego też dobrze byłoby zostawić dziecko na kilka godzin pod opieką animatorów i samemu zdobyć ten szlak.

Ceny noclegów rodzinnych są oczywiście nieco wyższe niż na przykład kilkuosobowe pokoje w schroniskach górskich. Często wiąże się to z zapewnieniem należytego komfortu gościom i ich dzieciom – na przykład dzięki aneksowi kuchennemu, dzięki któremu rodzice mogą podgrzać dziecku obiad ze słoiczka czy przygotować naprędce naleśniki, co jest rzeczą bardzo wygodną w podróży – dzieci bowiem nie uznają jedzenia o stałych porach czy zadowalania się tym, co serwują w hotelowej restauracji, mają własne gusta i niezaspokojenie ich kończy się katastrofą.

Rodziny muszą też zadbać o nocleg z wygodną łazienką, najlepiej posiadającą wannę z możliwością prysznica i dużą przestrzeń niezbędną do kąpania dzieci. Ogólnie rzecz biorąc, do wakacji z dzieckiem trzeba się przygotować nie tylko pakując ze sobą to, co może się przydać, ale również dbając o swój nocleg i przewidując podczas pobytu w Zakopanem nawet sytuacje, których zwykle się nie planuje, i co do których ma się nadzieję, że nigdy się nie wydarzą. Z dziećmi trzeba być czujnym, ale pamiętać też o własnym wypoczynku – należy go sobie zapewnić przez wybór właściwego pensjonatu.

Sprawdź również: Nocleg w zakopanym