Co warto zwiedzić w Zakopanym

Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce niewątpliwie jest Zakopane. To przepiękna miejscowość ulokowana w samym sercu Tatr, skąd roztaczają się najpiękniejsze widoki na górskie szczyty, malownicze doliny, i skąd można pieszo dotrzeć, by podziwiać najwspanialsze jeziora górskie.

W Zakopanem jest kilka sztandarowych miejsc, których nie wolno pominąć planując swoją wycieczkę w góry. Jednym z nich jest Gubałówka. To niewielka góra, na którą można wspiąć się pieszo lub wjechać specjalną kolejką, a ze szczytu podziwiać najpiękniejsze górskie panoramy, kupować pamiątki oraz zjeść regenerujący posiłek czy napić się piwa.

Kolejny żelazny punkt na liście każdego odwiedzającego Zakopane, to Morskie Oko. To przepiękne górskie jezioro, nad którym znajduje się wspaniałe, przyjazne turystom schronisko, w którym można wypocząć lub zjeść coś. W górach raczej nie spodziewajmy się szalonych atrakcji turystycznych – tutaj największą atrakcją jest możliwość spacerowania, obcowania z przyrodą, pokonywania własnych słabości i podziwiania krajobrazów, których jest naprawdę pod dostatkiem.

Gdy zechcemy zejść trochę niżej i odpocząć, warto zajść na Krupówki – to najsłynniejszy zakopiański deptak, na którym znajdziemy sklepy, restauracje, hotele, ale także dziesiątki straganów, na których zakupimy pamiątki z tego wspaniałego miasta. Krupówki to prawdziwe serce Zakopanego – tu zawsze dużo się dzieje bez względu na porę roku czy pogodę. To właśnie na Krupówkach można zrobić sobie słynne zdjęcie z niedźwiedziem lub wrzucić monetę do fontanny szczęścia.

Wszelkie szlaki turystyczne w Zakopanem są warte odwiedzenia. Najciekawsze prowadza na Giewont – dość wysoki, stromy szczyt, na który wędrówka jest wspaniałą przygodą, ale także na Orlą Perć czy inne szczyty. Dobrze jest też zapoznać się z tym, co ma nam do zaoferowania Dolina Chochołowska – najdłuższa dolina zamknięta dla ruchu pojazdów mechanicznych. To tam kochał bywać nasz papież Polak, tam również kręcony był film Janosik!

Sprawdź również: SPA w zakopanym