Ceny apartamentów w zakopanym

Planując wyjazd do Zakopanego, należy oprócz transportu załatwić sobie również noclegi – maksymalnie wygodne i oczywiście dopasowane do naszych możliwości finansowych. Czasami korzystniej jest wynająć sobie pokój w hostelu czy schronisku młodzieżowym, gdyż i tak więcej czasu będziemy spędzać na szlakach i wyciągach narciarskich niż w miejscu noclegu. Jednak planując wyjazd do Zakopanego należy brać też pod uwagę bardzo kapryśną górską pogodę. Nierzadko w górach pogoda jest nie do wytrzymania i jedynym sensownym sposobem przetrwania wyjazdu i czerpania z niego jak najwięcej jest korzystanie z lokalnych atrakcji – basenów, term, restauracji, muzeów itp.

Nawet, gdybyśmy mieli spędzać niewiele czasu w pensjonacie, warto zadbać o jego maksymalny komfort, ponieważ będzie to gwarantem naszego udanego wypoczynku. Niestety – im niższa cena noclegu tym mniej komfortowe warunki, a im więcej osób śpi w jednym pokoju, tym gorzej wysypiają się wszyscy. Wakacyjny wypoczynek w górach powinien być dla nas przede wszystkim przyjemnością, więc nie skąpmy pieniędzy na solidny, komfortowy nocleg.

Rodzaje noclegów w Zakopanem możemy podzielić na: prywatne pensjonaty z niewielkimi pokoikami, hostele, schroniska młodzieżowe, luksusowe hotele, a także apartamenty, które są zdecydowanie najbardziej komfortową opcją. Apartamenty polecane są szczególnie rodzinom, które przyjeżdżają do Zakopanego z dziećmi. Dzięki dużej przestrzeni w pokojach możliwe jest wygodne rozlokowanie łóżek gości, wstawienie dostawki czyli dziecięcego łóżka. Apartament zapewnia też intymność i spokój innym gościom, którzy nie muszą przez ścianę słuchać płaczu dzieci.

Ważną rzeczą, dla której wynajmuje się apartamenty jest obecność aneksu kuchennego – można w nim przygotować posiłek dla siebie czy dziecka, bez potrzeby schodzenia do hotelowej restauracji, co jest szalenie ważne gdy na wypoczynek przyjeżdżamy z niemowlakiem.

Ceny apartamentów w Zakopanem są wysokie, jak to zwykle bywa w miejscowościach typowo turystycznych. Jedna osobodoba kosztuje w nich zazwyczaj około 200 złotych wzwyż. Oczywiście wszystko zależy od standardu miejsca, wyposażenia dodatkowego – ceny te mogą sięgać setek złotych za nocleg jednej osoby w apartamencie przez jedną noc! Jeśli chcemy wygodny apartament, a chcielibyśmy zaoszczędzić, możemy wybrać któryś z tych zlokalizowanych nie w centrum Zakopanego, przy Krupówkach, ale gdzież na jego obrzeżach, czy nawet w sąsiednich miejscowościach.

Sprawdź również: Najpopularniejsze apartamenty w zakopanym