Atrakcje w zakopanym

Przyjeżdżając do Zakopanego, należy się liczyć przede wszystkim z długimi spacerami, wspinaczkami i podziwianiem widoków. Nie oszukujmy się – nikt nie przyjeżdża do Zakopanego po to, by leżeć w przyhotelowym basenie i popijać drinki z palemką, ani by brylować na hucznych imprezach. Zakopane to miejscowość turystyczna, przeznaczona ściśle pod rekreację, wypoczynek i pokonywanie swoich fizycznych słabości. Stąd też większość turystów, bez względu na porę roku, przyjeżdża tam po to, by wspiąć się na Giewont, przejść Doliną Chochołowską czy dotrzeć o własnych siłach nad Morskie Oko.

Po całodziennej wspinaczce warto sobie jednak zaserwować kilka wieczornych aktywności, które na pewno dopełnią nasza zakopiańską przygodę i sprawią, że będziemy fantastycznie wspominali ten czas. Na przykład aquapark w Białce Tatrzańskiej to prawdopodobnie najlepszy tego typu przybytek w Polsce, w którym możemy zregenerować swoje siły, pobawić się aktywnie z przyjaciółmi i spędzić miło czas. Również w samym Zakopanem jest wspaniale wyposażony park wodny, z którego atrakcji możemy skorzystać każdego dnia.

Przyjeżdżając do Zakopanego warto jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, co zimą jest tu szczególnie atrakcyjne. Możemy na przykład wziąć udział w wyścigu psim zaprzęgiem, co jest niesamowitą frajdą dla rodzin z dziećmi. Zmęczeni aktywnością na zewnątrz możemy wstąpić do jednego z tatrzańskich muzeów, które wspaniale opowiedzą nam historię Tatr i samego Zakopanego – skąd się wzięła jego nazwa, kto tu mieszkał w dawnych czasach, jak żyli górale. Jeśli przyjedziemy do Zakopanego zimą w odpowiednim terminie, wówczas będziemy mieli okazję wziąć udział w oglądaniu Pucharu Świata w skokach narciarskich – bardzo emocjonującej dyscyplinie, w której Polacy od lat święcą triumfy.

W Zakopanem latem możemy wziąć udział w spływie przełomem Dunajca, co jest niesamowitą frajdą – można się wtedy poczuć jak stary flisak i zrobić mnóstwo cudnych zdjęć wysokich gór od strony rzeki. Również latem warto się wybrać kolejką górską na szczyt Kasprowego Wierchu – to jeden z najpopularniejszych, najczęściej odwiedzanych szczytów górskich w Tatrach, który warto poznać choćby ze względu na rozciągające się z niego cudne górskie widoki. Latem można też odpocząć w Zakopanem niczym w tropikach – funkcjonuje tu kąpielisko geotermalne, którego woda nasycona jest wieloma minerałami – jest zdrowa dla organizmu, a wypoczynek nad takim kąpieliskiem w upalny dzień z rodziną pozwoli świetnie zregenerować siły na kolejne eskapady w góry.

Sprawdź również: Co warto zwiedzić w Zakopanym